Özgür Deniz Aydın

1995 RC ve 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. Digital Graphics web ajansını kurarak dijital sektöre adım attı. 2010 yılında DDB grubuna geçerek yurtiçi, gerek Avrupa ve Orta Doğu pazarlarında projeler yürüttü. İş modelleme, proje analizi ve yönetimi, dijital pazarlama stratejisi üzerinde uzmanlaştı.

2013’ten beri Google Türkiye kurumsal pazarlama ekibiyle çalışmakta. Google Partners’ın ajans gelişim programlarında, Partners Akademi eğitimlerinde ve çeşitli Google etkinliklerde görev alıyor.

Orhan Kurulan

Orhan Kurulan, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu, 2006’dan bu yana Google AdWords reklamvereni. 2008’den bu yana Perakende, Otomotiv, Ulaşım, Oyun ve birçok sektörde önde gelen markalar için dijital strateji ve pazarlama danışmanlığı yapmaktadır. Hobi olarak mobil oyun ve uygulama geliştirmekle ilgileniyor.

Özberk Ölçer

Profesyonel kariyerine 2003 yılında Siberlig’de turnuva koordinatörü olarak başlayan Ölçer, 10’un üzerinde profesyonel oyun turnuvasının organizasyonunu ve başhakemliğini yaptı. 2004-2014 yılları arasında World Cyber Games’de turnuva hakemi olarak da görev aldı. 2005 yılında Quinta Travel’da e-ticaret müdürü olarak çalışan Ölçer, büyük otel zincirlerinin e-ticaret dönüşümlerinin başlatılmasına dair projeleri yürüttü.

2008’de SEM A.Ş.’ye yazılım mühendisi olarak transfer olan Ölçer, burada sırasıyla Analytics direktörlüğü ve Performans Pazarlama direktörlüğü görevlerini üstlendi. Özberk Ölçer, SEM A.Ş.’nin ardından Sabancı Grubu’nun e-ticaret girişimi olan Kliksa’da Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenmiş daha sonra kendi danışmanlık şirketi NXTX Danışmanlık’ı kurarak marka ve ajanslara pazarlama ağırlıklı olmak üzere stratejik yönetim danışmanlığı vermeye başlamıştır.

Derya Çetin Talay

Derya (Çetin) Talay, profesyonel kariyerine 2011 yılında SEM  A.Ş. ‘de Adwords Hesap Stratejisti olarak başlamıştır. Yaklaşık 2,5 sene E-Ticaret, Turizm, Telekom ve Otomotiv sektörleri başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen Adwords hesaplarını yönettikten sonra 2014 yılında Performans Pazarlama Takım Liderliğine getirilmiştir.

2015 yılında Sabancı Grup Şirketlerinden Kliksa A.Ş.’ye Pazarlama Yöneticisi olarak transfer olup tüm Pazarlama süreçlerinin yönetimi, takibi ve departmanlar arası iletişimden sorumlu olmuştur.

2016 yılının ikinci çeyreği itibari ile NXTX Danışmanlık Şirketi’nde Proje Yöneticisi göreviyle, marka ve ajanslara pazarlama ağırlıklı olmak üzere stratejik yönetim danışmanlığı vermeye başlamıştır.

Devrim Ekmekçi

1974 doğumlu S. Devrim Ekmekçi,  İTÜ Elektronik ve Haberleşme Müh.ve Bilgi Üniversitesi MBA mezunudur.

2001 yılında ortakları ile Türkiye’nin ilk web analizi ürün ve hizmetlerini sağlayan firmayı kurmuştur. Bugüne kadar bir çok markanın web analizi ve ilgili teknoloji projelerinin hayata geçirilmesine katkı sağlamıştır. 4 senedir Google Türkiye Pazarlama ekibinin gerçekleştirdiği çeşitli projelerde eğitmen ve danışman olarak görev almaktadır.

Şu anda ortağı olduğu firmada iş geliştirmeden sorumlu olarak ürün ve hizmetleri ile firmaların dijital ortamı daha verimli ve etkin kullanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Zaman buldukça startuplara mentorluk yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Harun Ünlüsoy

İTÜ İşletme Mühendisliği mezunu olan Harun Ünlüsoy, ağırlıklı e-ticaret sektöründe olmak üzere birçok dijital pazarlama pozisyonunda ve projede görev almıştır. Gittigidiyor.com grup şirketlerinden Magnet A.Ş, dünyanın en büyük SEM ajanslarından biri olan iProspect, Hizlial.com, Ciceksepeti.com gibi firmalarda ve davranışsal hedefleme konusunda uluslararası düzeyde faaliyet gösteren Phorm’da görev yapmıştır.

Profesyonel kariyeri boyunca Google Analytics, Google AdWords, display network, real time bidding, email marketing, affiliate marketing, CRM, veri analizi, business intelligence gibi alanlarda birçok başarılı işe imza atmış ve Google AdWords konusunda “Automated Rules” üzerine global başarı hikayesi yayınlanmıştır. 2014 yılı başında kurduğu Boosmart ajansının yönetici ortağıdır.

2014 yılından bu yana ise Google Analytics, Google Adwords, online marketing, email marketing, affiliate marketing, growth hacking, ileri Excel, girişimcilik ve eticaret gibi konularda eğitim ve danışmanlık vermektedir.

Harun Ünlüsoy

Can Menteş

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Bilişim Sistemleri Bölümü’nden mezun olduktan sonra SEM’de dijital pazarlama alanına giriş yaptı. Geçen süre içerisinde haber, otomativ, ilan, e-ticaret, turizm ve daha bir çok farklı sektörden çoğu global olmak üzere toplamda 200 markaya danışmanlık verdi. Kariyerine SEM’de SEO Direktörü olarak devam eden Can Menteş her sene yurt dışındaki dijital pazarlama konferanslarına katılmakta ve bilgilerini SEO meraklılarına aktarmaktadır.

 

https://www.linkedin.com/in/canmentes/

Erkin Erol

Mesleki hayatına 2005 yılında Beko’da yerel pazarlama başlayan Erol, Türkiye’nin en büyük elektronik servis şirketi olan ServisPoint AŞ’de pazarlama çalışmalarına devam etti. Bun Design çatısı altında e-ticarete adım atan Erol, 2015 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük bebek ürünleri markası E-bebek’te E-ticaret Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Erol, aralarında Cloaker App, HR Türkiye Portalı ve istanblue.site’ın da bulunduğu çok sayıda projede kurucu rol üstlenmiştir. İşinin yanı sıra aktif olarak e-ticaret eğitimi veren Erol, 2K üzerinde @erkinerolblog | MarketingMan Instagram hesabıyla Guerilla marketing paylaşımları yapmaktadır.

maxresdefault

Gaye Or

İş hayatında danışmanlık sektöründe başlayan Gaye Ör kariyerine Garanti Ödeme Sistemleri, Bankalararası Kart Merkezi ve PayPal ile devam etmiştir. E-ticaret ve ödeme sistemleri konusunda yaklaşık 15 yıllık geniş bir deneyime sahiptir. Türkiye’nin ilk üye işyeri web sitesi, ilk online ön ödemeli kart satışı, BKM Express lansmanı gibi projeleri yürüten Ör aynı zamanda Garanti Bankası Paracard marka değişimini gerçekleştirmiştir. 2015 yılından bu yana PayU Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörlüğü yürüten Ör, Digital Age ve E-ticaret Türkiye gibi dergilere yazı yazmakta, eğitim vermekte ve mentorluk yapmaktadır.

Furkan Acarel

Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu olan Furkan Acarel, 10 yıldır dijital pazarlamanın farklı uygulama alanlarında görev alıyor. Metin yazarlığı, içerik ve strateji geliştirme bölümlerinde, pek çok farklı ajansta 70’in üzerinde markanın online yolculuğunda onlara eşlik eden Furkan, uzmanlığını dijital performans odaklı çözümlerle Paid Social Consultant olarak SEM’de geliştirmeye devam ediyor.

LinkedIn Profili

Furkan Acarel SEM